+48 669 488 838 info@krakowwalkingtour.pl

Kraków należy do najpiękniejszych miast Europy. Zwiedzanie Starego Miasta to obowiązkowy punkt programu wszystkich turystów przybywających do tego królewskiego miasta. Możesz tu zobaczyć perełki architektury, kroczyć śladami znanych na całym świecie osób oraz wczuć się w niezwykłą atmosferę, która towarzyszy spacerom po ulicach z wielowiekową historią. Jeśli chcesz lepiej poznać historię tego niezwykłego miasta, to zapraszam Cię na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – TRASA

Trasa wycieczki po Krakowie obejmuje wybrane najważniejsze, które są związane ze znanymi wydarzeniami historycznymi oraz wybitnymi osobami. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem rozpoczyna się przy kościele św. Wojciecha, który uchodzi za jeden najstarszych krakowskich obiektów sakralnych (X wiek). Po krótkim wprowadzeniu udamy się w stronę Kościoła Mariackiego z którego można posłuchać hejnału z wieży. Hejnał jest wygrywany co godzinę, również w nocy, zawsze na 4 strony świata. Następnie pójdziemy w kierunku  murów obronnych, których ważnym elementem jest Barbakan i Brama Floriańska. Oglądając zabudowania obronne poznasz ich historyczne znaczenie, ale to nie wszystko. Poczujesz także niezwykłą atmosferę, jaka panuje wśród artystów wystawiających swoje prace pod murami miejskimi. Można tam znaleźć obrazy z Krakowa malowane różnymi technikami, która wbrew pozorom doskonale się prezentują w tym historycznym otoczeniu.

RYNEK

Idąc z przewodnikiem od Bramy Floriańskiej udamy się na Rynek Główny, który jest jednym z największych w Europie. Wielu turystów z zachwytem patrzy na przestrzeń, jaka się przed nimi otwiera, gdy dotrą na jego płytę. Oglądając Rynek Główny zobaczysz m.in. Sukiennice, Wieżę Ratuszową oraz pomnik Adama Mickiewicza.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem nie zakończy się jednak na Rynku, choć to miejsce, do którego z pewnością warto wrócić, szczególnie wieczorem i usiąść w ogródki jednej z licznych restauracji i kawiarni. Następnie udamy się w kierunku ulicy św. Anny. Idąc za przewodnikiem dojdziemy do Collegium Maius, będącego kolebką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie podejdziemy pod Pałac Biskupi i zobaczymy Okno Papieskie. To właśnie z tego miejsca Jan Paweł II prowadził spotkania z młodzieżą podczas swoich pielgrzymek do Polski.

Wycieczka z przewodnikiem nie ominie także ważnych dla historii i Krakowa kościołów. Podczas zwiedzania zobaczysz m.in. kościół Franciszkanów, św. Piotra i Pawła, św. Andrzeja. Te dwa ostatnie obejrzymy idąc ul. Grodzką w stronę Wzgórza Wawelskiego.

WAWEL

Na Wawelu, który był przez lata siedzibą królów polskich i litewskich, przewodnik opowie o arcyciekawej historii tego miejsca. Będzie można również wejść na dziedziniec wawelski i cofnąć się o kilka wieków, chłonąc atmosferę miejsca, które było świadkiem tak różnych wydarzeń historycznych wpisanych w historię Polski.

Zwieńczeniem zwiedzania Krakowa z przewodnikiem będzie ziejący ogniem Smok Wawelski, niezwykła atrakcja lubiana przez dzieci. Zdjęcie z pomnikiem smoka, będzie świetną pamiątką z wycieczki po Krakowie szczególnie dla najmłodszych turystów.

ŚLADY WIELKICH POLAKÓW PODCZAS ZWIEDZANIA KRAKOWA

Podczas zwiedzania Krakowa przewodnik opowie nie tylko o historii odwiedzanych miejsc i zabytków, ale powiąże je z wielkimi Polakami, których ślady można znaleźć w Krakowie niemal na każdym kroku. Będą to nie tylko ślady Papieża, który jest najbardziej znanym Polakiem na świecie czy ślady królów polskich, którzy zostali pochowani na Wawelu. W Krakowie odwiedzisz też miejsca, w których bywał Mikołaj Kopernik, św. Maksymilian Kolbe oraz inne znane osoby których było tak wiele, że trudno tu wszystkich wymienić.

Podczas zwiedzania Krakowa przewodnik podzieli się nie tylko swoją wiedzą, różnymi smaczkami i anegdotami dotyczącymi historii i architektury Krakowa, ale również z chęcią poleci dobre restauracje i miejsca w których krakowianie lubią spędzać czas. Dzięki nim doświadczenie Krakowa, mającego bez wątpienia przebogatą historię, stanie się jeszcze głębszym przeżyciem. Chodząc tymi samymi ulicami, co wielkie osobistości, możesz przez chwilę poczuć magię chwili i wyobrazić sobie, jak wyglądał Kraków widziany ich oczami przed półwiekiem, wiekiem, a nawet jeszcze wcześniej.

Wawel i Wisła

KRAKÓW ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM – CENNIK

Cena wycieczki po Krakowie z przewodnikiem dla grupy liczącej 1-6 wynosi 370 zł.

Czas trwania opisanej powyżej wycieczki po Krakowie jest przewidziany na ok. 2 godziny. Jeśli grupa będzie chętna do dalszego zwiedzania, to czas wycieczki może ulec przedłużeniu. Cena każdej dodatkowej godziny wycieczki z przewodnikiem po Krakowie wynosi 170zł.

Jeśli grupa sobie tego zażyczy, to trasa wycieczki po Krakowie może zostać zmieniona i dopasowana do potrzeb. Przykładowo jej modyfikacja może objąć dodatkowo zwiedzanie Kazimierza lub dokładne zwiedzanie Katedry Wawelskiej.